Čo sa nás pýtate a čo by Vás mohlo zaujímať.

Eliminácia problému "vyschnutých" skladov

22.07.2022

Ako priemyselný výrobca ste museli udržiavať požadované množstvo surovín a komponentov vo výrobných skladoch na pokrytie výroby Vašich produktov. Prípadné vyčerpanie zásob spôsobí oneskorenie celého výrobného procesu a ovplyvní dodávateľský reťazec, čo má veľký vplyv na dôveru zákazníkov a maloobchodníkov.

Inými slovami, vypredanie Vašich zásob tovaru je tiež dobrým znakom toho, že váš produkt alebo tovar sa na trhu veľmi dobre darí a ľudia hľadajú váš tovar a je po ňom dopyt. A na to potrebujete správny softvér na správu zásob, ktorý zefektívni operácie vašej spoločnosti, pomôže rásť vášmu podnikaniu na globálnom a lokálnom trhu viac ako predtým a uspokojí potreby všetkých maloobchodníkov a zákazníkov.


Na čo prihliadať pri výbere ERP systému?

15.07.2022

Asi najdôležitejšie je vybrať si ERP systém, ktorý "je vhodný" pre Vaše odvetvie podnikania s prihliadnutím na veľkosť Vašej firmy. Asi najjednoduchším a časovo najúspornejším riešením je opýtať sa ostatných firiem z rovnakého odvetvia aké systém používajú oni a ako sú s ním spokojný. Časovo náročnejším spôsob je "Googliť" cez WEB stránky a vyhľadávať systémy ktoré sú dostupné na trhu.


Prečo je Odoo ERP správna voľba za firemný systém?

01.06.2022

Podnikový informačný systém (ERP systém) je chrbtovou kosťou vášho podnikania. Každý podnikateľ by si mal vybrať riešenie, ktoré sa môže rozširovať a rásť spolu s jeho podnikaním v nasledujúcich rokoch. Odoo je jeden z najznámejších pokročilých softvérov na plánovanie podnikových zdrojov s otvoreným zdrojom. Slovo Odoo znamená On-Demand Open Object. Odoo je kompletná sada podnikových aplikácií s názvom Odoo apps, ktoré sa kombinujú a vytvárajú ERP riešenie. Odoo obsahuje množstvo aplikácií a modulov vrátane:Stručný úvod do WMS ( Warehouse Management System)

15.04.2022

Akékoľvek podnikanie, ktoré sa zaoberá priemyselnými odvetviami založenými na výrobe a obchode, závisí hlavne od účinného systému riadenia skladov. Podniky musia mať plne integrovaný softvér na riadenie skladu. Stará sa o efektivitu pohybov zásob a procesov skladového hospodárstva. Systém riadenia skladu je softvérový nástroj, ktorý pomáha jednoducho plniť zásoby. Zákazníci dnes chcú, aby ich potreby boli naplnené kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Vzhľadom na tento dopyt je pre podniky nevyhnutné efektívne riadiť svoje sklady. Efektívny systém riadenia skladu vám pomôže rýchlo a efektívne splniť všetky požiadavky.Čo je to ERP systém?

21.2.2021

ERP system, je skratka pre Enterprice Resorce planning system. Inými slovami ERP znamená plánovanie podnikových zdrojov pre riadenie firmy/spoločnosti. Najjednoduchší spôsob, ako definovať ERP, je zamyslieť sa nad všetkými základnými obchodnými procesmi potrebnými na chod spoločnosti: financie, HR, výroba, dodávateľský reťazec, služby, obstarávanie a iné.ERP na svojej najzákladnejšej úrovni pomáha efektívne riadiť všetky tieto procesy v jednom integrovanom systéme.Často sa označuje ako systém záznamov organizácie. Teda podstatou systému je spravovať procesy v jednom systéme. ERP systém od spoločnosti Odoo toho dokážete oveľa viac. V najrýchlejšie rastúcom ERP systéme na svet.

Dnešné ERP systémy sú však všetko, len nie základné a majú malú podobnosť s ERP spred desaťročiami.Teraz sú dodávané prostredníctvom cloudu a využívajú najnovšie technológie – ako je umelá inteligencia, alebo strojové učenie – na poskytovanie inteligentnej automatizácie, vyššej efektivity a okamžitého prehľadu v rámci celého podniku.Moderný cloudový ERP softvér tiež spája interné operácie s obchodnými partnermi a sieťami po celom svete, čo firmám poskytuje spoluprácu, agilnosť a rýchlosť, ktorú potrebujú, aby boli dnes konkurencieschopné.


Koľko stojí taký ERP systém?

05.05.2021

Ceny rôznych ERP systémov sa pohybujú rádovo v desať-tisíckach EUR až sto-tisíckach EUR. Asi najdrahšie zo všetkých sú od spoločností Oracle a SAP, alebo Navision od Microsoftu. No implementáciou týchto systémov získate aj plnohodnotné účtovníctvo bez ktorého tieto systémy nemá význam implementovať. 

Avšak pre pokrytie potrieb malých a stredných podnikov, ktoré využívajú ako svoj primárny účtovný systém jeden zo Slovenských produktov (napr. Pohoda, alebo MRP) to nemusí byť až taká závratná investícia, ktorá sa môže pohybovať rádovo v stovkách €.

Odoo ERP je modulárny systém a účtoníctvo nie je nevyhnutnou súčasťou jeho implementácie. Pravdu povediac tento systém nie je lokalizovaný na Slovenské a české potreby, preto účtovníctvo implementovať ani nemá význam.

Odoo ERP je dostupné v dvoch verziách. A to ako Enterprise (platená verzia) a Community verzia (bezplatná verzia). Rozdiel je v tom, že nad Enterprise verziou drží záruku spoločnosť Odoo a nad Communitnou verziou komunita podporujúca a rozvíjajúca tento systém. Pre potreby Slovenských a Českých podnikov sú v podstate funkcie communitnej verzie postačujúce. Podľa skúseností táto verzia dokáže pokryť až 100% potrieb u 80% malých a stredných podnikov, ktoré si vedú účtovníctvo oddelene u externých účtovných firiem.

Ak by sme mohli odporučiť, tak každému by sme odporučili najskôr odskúšať si komunitnú verziu a v prípade že u firmy vznikne potreba upgrade na enterprise verziu tak urobiť technický upgrade na Enterprise verziu. Firma takto na Communitnej verzií získa potrebné prvotné skúsenosti a možno aj ušetrí nemalé finančné prostriedky na licenciách.Ako prebieha implementácia ERP systému?

10.05.2021

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že nasadenie systému má niekoľko fáz. Avšak každé nasadenie projektu je iné a záleží od komplexnosti dodávky systému. Uvediem príklad: Nasadenie jednoduchého e-shopu s fakturačným modulom bez kamennej predajne môže byť do 5 dní, pričom firma so zákazkovou výrobou s polotovarmi a požiadavkou na systém automatického objednávania materiálov pre výrobu môže trvať do 3 mesiacov.

Vo všeobecnosti hovoríme o týchto fázach projektu:

1. Vypracovanie ponuky: 

V prvom rade vypracujeme ponuku na základe potrieb spoločnosti. Potreby spoločnosti sú identifikovaná na analytických stretnutiach so zákazníkom. Následne       identifikované potrebné funkcie sú nacenené. do ponuky.


Náš BLOG


Prinášame Vám odpovede na Vaše Bussines otázky, novinky z ERP systému Odoo, a postupy ako sme vyriešili Vaše problémy.