Prečo je Odoo ERP správna voľba pre malé a stredné podniky?

Odoo ERP je ako ušité pre "Small and Midle Bussiness".

ERP je chrbtovou kosťou vášho podnikania. Musíte si vybrať riešenie, ktoré je v súčasnosti nielen v móde, ale ktoré sa môže rozširovať a rásť spolu s vaším podnikaním v nasledujúcich rokoch. Odoo je jeden z najznámejších pokročilých softvérov na plánovanie podnikových zdrojov s otvoreným zdrojom, známy aj ako OpenERP. Slovo Odoo znamená On-Demand Open Object. Odoo je kompletná sada podnikových aplikácií s názvom Odoo apps, ktoré sa kombinujú a vytvárajú ERP riešenie. Odoo obsahuje množstvo aplikácií a modulov vrátane:

CRM (customer relationship management) Accounting
Planning Invoicing
Timesheets Manufactoring
eCommerce Helpdesk for customer support
Product Lifecycle Management (PLM) Project management system
Inventory management and warehouse management Marketing, including apps for Marketing Automation, Email Marketing, Social media
Human Resources ...others.
Každý rok vydáva Odoo novú verziu, aby sa zabezpečilo, že softvér je relevantný a spĺňa obchodné požiadavky.Najrozvinutejšia verzia Odoo 15 Vám ponúka nové moduly a možnosť aktualizácie podľa požiadaviek a špecifikácií spoločnosti.Odoo je k dispozícii v rôznych edíciách, aby vyhovovali vašim potrebám.

Odoo ako také je vydávané v dvoch edíciách:


Odoo Community Edition:

Odoo ERP je k dispozícii aj ako Odoo Community Edition.Je k dispozícii zadarmo.Môžete začať budovať Odoo zadarmo na svojom osobnom serveri.Musíte vedieť, ktoré moduly alebo aplikácie vašej firme chýbajú;podľa toho môžete začať inštalovať a konfigurovať moduly.Komunitná edícia je obmedzená a môže byť použitá len ako desktopové ERP a CRM riešenie. Podľa naších skúseností ideálna verzia na začiatok bez licencií a zbytočných poplatkov...

Odoo Enterprise Edition:

Odoo podnikanie má mnoho podôb. Odoo Enterprise Edition je hosťovaná na pracovnej ploche alebo v cloude, dostupná kdekoľvek a dostupná z akéhokoľvek zariadenia. Mobilné operačné systémy zahŕňajú Apple iOS a Google Android. Odoo Enterprise Edition je platená edícia, ktorá vám poskytuje skvelé funkcie a aplikácie, ktoré komunitná edícia nedokáže. V tejto edícii Odoo je k dispozícii veľa možností, ktoré sa zameriavajú na malé až veľké finančné prostriedky. Zahŕňa Odoo Online, Odoo.sh, Odoo on-premise, aby vyhovovali potrebám malých a stredných podnikov.

Prečo Odoo vyhovuje malým a stredným podnikom (SME)?

Odoo Vám umožňuje prevziať doplnky do vášho Odoo ERP a implementovať ich na vašom vlastnom serveri, najlepšie v závislosti od servera Odoo.Môžete si tiež prispôsobiť lokálny softvér Odoo podľa potrieb vašej firmy.

ERP systémy využívajú nielen nadnárodné spoločnosti, ale aj malé a stredné podniky.Až 96 % rastúcich spoločností mimo svojho odvetvia sa spolieha na nejakú formu ERP riešenia.Odoo sa líši od ostatných ERP riešení a stalo sa najlepšou voľbou, pretože poskytuje cenovú dostupnosť, modularitu a jednoduché použitie.Či už je váš podnik malý alebo veľký, Odoo môžete spustiť okamžite a bez akýchkoľvek problémov.Odoo ERP aplikácie sú vhodné pre nasledujúce typy podnikov:

Manufacturing organizationsMerchandising companies
Field service operations companiesResearch and development companies
Service companiesMarketing businesses
Training companiesConsulting companies
IT companiesRetailers
On-line eCommerce

             Niekoľko úvah o tom, ako Odoo môže pomôcť malých a stredných podnikom:

             -  Odoo má silné vlastnosti, z ktorých môže M/S Podnik profitovať aktivovaním niektorých modulov, ako je predaj, výroba, služby atď.
             Odoo je licencovaný zadarmo, pretože podnikanie rastie; nemali by ste strácať čas a peniaze na licencovanie.
             Svoje obchodné procesy a pracovné postupy v Odoo môžete prispôsobiť potrebám svojho podnikania.
             Ide o open source ERP, vývojár ktorý má prístup ku kódom a modulom prispôsobeným podľa ich potrieb.
             Ak potrebujete systém tretej strany na integráciu s vaším základným systémom, Odoo ERP vám to uľahčí.
             Zjednodušené používateľské rozhranie nevyžaduje veľa času a tréningu. To umožňuje netechnickým typom podporovať a udržiavať systém.
             Ako spoločnosti rastú, poskytuje škálovateľnosť riadením zložitých obchodných procesov.
             Odoo ERP zaisťuje transparentnosť a eliminuje výskyt chýb pri zadávaní a exportovaní údajov.
             Poskytuje údaje v reálnom čase, ktoré vašej organizácii umožňujú robiť včasné rozhodnutia, ktoré poškodzujú termíny.
             Nedostatok spolupráce môže viesť k zlej komunikácii medzi zamestnancami. Odoo ERP poskytuje super spoluprácu na prístup k údajom z akéhokoľvek oddelenia.
             Softvér Odoo ERP vám umožňuje zmeniť dodávateľa, ak sa súčasnému partnerovi alebo predajcovi Odoo nepáči vaša firma.