Eliminácia problému "vysychania" skladov

Ako priemyselný výrobca ste museli udržiavať požadované množstvo surovín a komponentov vo výrobných skladoch na pokrytie výroby Vašich produktov. Prípadné vyčerpanie zásob spôsobí oneskorenie celého výrobného procesu a ovplyvní dodávateľský reťazec, čo má veľký vplyv na dôveru zákazníkov a maloobchodníkov.

Inými slovami, vypredanie Vašich zásob tovaru je tiež dobrým znakom toho, že váš produkt alebo tovar sa na trhu veľmi dobre darí a ľudia hľadajú váš tovar a je po ňom dopyt. A na to potrebujete správny softvér na správu zásob, ktorý zefektívni operácie vašej spoločnosti, pomôže rásť vášmu podnikaniu na globálnom a lokálnom trhu viac ako predtým a uspokojí potreby všetkých maloobchodníkov a zákazníkov.
Odoo • Image and Text

Hlavné dôvody "vyschnutia" skladov


- Slabá kapacita úložiska
- Nesprávne posúdenie zákazníckych dopytov
- Manuálne spracovanie údajov požiadaviek z výroby
- Oneskorenie dodávky 
- Nízka úroveň bezpečnosti zásob materiálu a komponentov   
Kvalita produktu a časté reklamácie  

3 jednoduché spôsoby pre optimálne zásoby a správny manažment zásob

1. Optimalizujte procesy pomocou ERP na riadenie zásob

Je ťažké manuálne dosiahnuť rovnováhu medzi nadmerným a nedostatočným zásobovaním. Nedostatok zásob môže nastať, ak máte po ruke príliš málo skladového priestoru, čo môže mať za následok nespokojnosť zákazníkov a možnosť straty výnosov. Na druhej strane, ak máte po ruke príliš veľa zásob, budete využívať cenný skladový priestor a pravdepodobne zaplatíte viac.
Našťastie ERP softvér na riadenie zásob pomôže vyhnúť sa takýmto problémom/situáciám. Skladový modul zabráni vyprázdneniu zásob monitorovaním a sledovaním stavu zásob v reálnom čase a rýchlou identifikáciou a upozornením, kedy zadať objednávky na doplnenie zásob v sklade.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

2. Implementujte prognózovanie dopytu

Presným predpovedaním dopytu sa môžete ľahko vyhnúť nižším úrovniam zásob. Keďže svoj sklad nebudete prepĺňať alebo podskladňovať, predpovedaním dopytu z predchádzajúcich údajov o predaji a správ vám umožní objednať presne to správne množstvo zásob, aby ste pokryli dopyt po celý rok a znížili náklady na zásoby. Prediktívna analýza údajov tiež zlepšuje vašu schopnosť prijímať manažérske rozhodnutia o predajných objednávkach za posledné mesiace/roky a umožňuje určiť vhodnú veľkosť zásob. Týmto spôsobom sa tiež vyhnete objednávaniu príliš veľkého množstva tovaru a prílišnému zníženiu zásob.

3. Riadenie zásob JIT (Just in time)

Okamžitým objednaním toho, čo potrebujete, vám riadenie zásob just-in-time (JIT) umožňuje udržiavať stav zásob vo vašom sklade. JIT je skratka pre just-in-time, čo znamená mať vždy na mieste v pravý čas potrebný tovar a materiály.
Keďže zásoby sa objednávajú iba v prípade potreby a nie mesiace alebo týždne vopred. Výsledkom je zníženie nákladov na zásoby. Zadávaním objednávok na zásoby podľa potreby udržuje skladové zásoby vo vašom sklade trvalo nízke a vyhýba sa potrebe udržiavať bezpečnostné zásoby.
Odoo • Text and Image